22. května 2004 Fichtelberg - Oberwiesenthal, Sachsen

Lanovka http://www.fichtelberg-schwebebahn.de/

Město http://www.oberwiesenthal.de

Bobová dráha http://www.prijut12.de/

Hned za přejezdem Boží Dar se nachází druhá nejvyšší hora Krušných hor s názvem Fichtelberg. Pod ní se rozprostírá nádherné lázeňské městečko Oberwiesenthal, odkud je možné se svézt jednou ze dvou lanovek. Nahoře je nádherný výhled. Je tam i rozhledna (zdarma). Je zde k dispozici visutá, velmi rychlá lanová dráha nebo kabinková, velmi pomalá s panoramatickým výhledem.

Dole je několik skokanských můstků i s letním provozem, letní bobová dráha, plno restaurací a aquapark. Parkovat se dá přímo u lanovky za poplatek cca 0,50.- Euro na hodinu.

Ve městě je spousta obchůdků a stará železniční dráha s parní lokomotivou (trasa má asi tak 20 km). O víkendu sem jezdí ke starému nádraží pojízdná pekárna s vynikajícím a přitom levným pečivem.

Visutá lanová dráha se jmenuje Schwebebahn a má různé tarify. Nejvýhodnější je zpáteční jízdenka s jednou jízdou na letní bobové dráze (Talfahrt mit Sommerrodelbahn) v ceně 7.- Euro pro dospělé a 5,50.- Euro pro děti.

Letní bobová dráha http://www.prijut12.de/ má různé vstupné. Nejnižší je 1 jízda za 3.- Euro, ale třeba 3 jízdy už stojí pouze 5.- Eur.