19. června 2004 - Mininiwelt v Saském městečku Lichtenstein

http://www.miniwelt.de

Na adrese Miniwelt Sachsen GmbH, Chemnitzer Straße 43, 09350 Lichtenstein se nachází překrásný minisvět. Ke shlédnutí jsou zde desítky kopií miniaturních staveb z celého světa. Parkování je zdarma přímo u minisvěta a na auto je vidět, pokud se postaví na parkoviště před vchodem. I když se zdá většinou obsazené a svádí nás to zaparkovat až na horním parkovišti, vyplatí se to spodní projet, obvykle je tam několik míst volných i když to tak nevypadalo. Příjezd je snadný. Nejezděte přes malé vesničky přímo z Marienbergu, protože je to tam samá díra a jede se hrozně pomalu. Přejede se hranice Horou Svatého Šebestiána a jede se přes Marienberg do Chemnitzu, kde se dáme na dálnici A4 směr Erfurt. Na Exitu č.65 sjedeme na silnici B180 směr Hohenstein-Ernstthal a dále pak pokračujeme přes B173 směr Bransdorf až do Lichtenstein. Minisvět je značen hnědou cedulí s bílým nápisem.

Most Göltzschtal

Radnice Wernigerode

Letiště München

Všechny stavby jsou opravdu nádherné. Je zde Eifelovka, indiánská a africká vesnice, stavby z Asie, Ameriky, Evropy, Afriky i Austrálie. Jenom z naší bývalé země snů (CCCP) jsem tam neviděl vůbec nic.

Operní dům v Sydney

Indický chrám

Tádž Mahal - Indie

K dispozici je velká restaurace s jídelnou, venkovní stánek s opékanou uzeninou, zmrzlinami a pitím. Skrz celý minisvět jezdí malinký vláček.

Atomium v Bruselu

Capitol ve Washingtonu

Zlatý chrám v Jerusalému

Vstupné je 5,50.- Euro pro dospělé a 4,50.- Euro pro děti.