30. října 2008 Therme Laa - Laa an der Thaya , Rakousko

 

http://cs.therme-laa.at/

www.thermelaa.cz

GPS: 48°43'25"N, 16°23'47"E

 

V Rakousku je velmi málo aquaparků. Jeden z nich je v Laa an der Thaya , 1 km za přejezdem Hevlín. Parkování je zdarma. Příjezd je dobře značen zelenýma ukazatelama s bílým nápisem Therme nebo Therme Laa. Jet kolem nádraží a zcela ignorovat cedule Hotel Therme Laa, ten je úplně na druhé straně, docela daleko od aquaparku. Vjezd na parkoviště je přes dvě cedule zákaz vjezdu, pod kterými je dodatková tabulka"Neplatí pro návštěvníky Therme Laa". Já si té dodatkové tabulky nevšiml, dlouho jsem hledal vjezd a on nikde žádný jiný nebyl. Musí se použít číslo skříňky, uvedené na čipu. Jsou tam také trezorky před šatnami a v sauně na klíček se zálohou 1 Euro.

 

 

 

V aquaparku je spousta označení ve 2 jazycích - německy a česky. Termální voda je velmi teplá. Venku je slaný bazén s teplotou 36 st. C , bazén s vířivkami 34 st. C a chladnější sportovní bazén, uvnitř bazén pro gymnastiku a divoká řeka s teplotami 34 st. C.

 

 

Jejich web se chlubí jako by to bylo něco ohromného, neskonalého, dokonalého a suprového. Pravdou je, že je to pěkné, ale viděl jsem už mnohem lepší. Podvodem je uvádění venkovního bazénu s podvodní hudbou. Tak to není pravda, hudba je nad vodou a pod vodou jako třeba v Bad Sulza není slyšet vůbec. Jako celek je to taková řekněme středně vyšší třída.

 

 

Tobogán je sice jenom jeden, ale je velmi pěkný, s rychlým dojezdem. K dispozici je velká zimní zahrada s lehátkama na relaxaci. Je tam 6 saun, z toho 2 venkovní. Venkovní finská sauna je největší co jsem kdy zažil, má rozměr 10x10 m, je dvoupodlažní a s automatickým Aufgusem (poléváním). Vstupuje se do ní podle semaforu (zelená možno vstoupit, červená nevstupovat). Ve vnitřní finské sauně je Aufgus každých celých 30 minut, ale musí si ho dělat návštěvníci sami, obluha jen přinese belík s ledem a vůní, ručník a řekne "So bitte". A i když ho dělá někdo z potících návštěvníků sám, je vždy strašně silný, téměř bolestivý. Není tam ale narváno jako třeba bývá na Aufgus v Německu , v pohodě se vejdete aniž by jste museli sedět dlouho předem.

 

 

V sauně je i chladná komora +5 st. C s ledovými stěnami, nádoba s ledem, venkovní studený bazén, lehátka na opalování a masážní bazén s oblázkama. Na auto je vidět z věže tobogánu.

 

 

Vstupné v Euro (12/2011)

Tarif

Od 14 let výše

Děti do 13 let včetně

3 hodiny

14,00

10,50

4 hodiny

16,00

11,70

5 hodin

18,00

12,90

celodenní

21,30

14,30

Příplatek za sauny

6,50 jednorázově na celý den, vstup povolen až od 14. let

Otevřeno denně 09:00 až 22:00 hod.

Platí se až na konci podle skutečné délky, žádné pokuty za překročení času nejsou.